Produkty marki Vegeta nagrodzone w konkursie Superior Taste Award 2022

To już kolejna edycja prestiżowego, międzynarodowego konkursu Superior Taste Award 2022. W tej edycji marka Vegeta została nagrodzona dwukrotnie. Zwycięskimi produktami są Vegeta Bio, która otrzymała złotą gwiazdkę oraz Vegeta Natur Fix Spaghetti Bolognese nagrodzony dwoma złotymi gwiazdkami. Nagrody przyznane zostały na podstawie badań przeprowadzonych przez ponad 200 ekspertów z Taste Institute.

Nagrody Taste Award 2022 przyznawane są w cyklu rocznym przez Taste Institute z siedzibą w Belgii, do którego należy ponad 200 ekspertów – światowej sławy szefów kuchni i sommelierów uznanych przez takie instytucje jak Le Guide Michelin czy Gault & Millau. Wybór produktów podzielony jest na kilka etapów, w każdym z nich jury bierze pod uwagę inne czynniki. Pierwszy, to test produktów przez ekspertów bez wiedzy na temat marki, pochodzenia oraz wyglądu – podawana jest wyłącznie kategoria danego produktu. Następnie odbywa się prezentacja bezpośrednia. Trzeci i jednocześnie ostatni etap to weryfikacja cech oraz składu produktu, w którym oceniane są przede wszystkim pierwsze wrażenie, wygląd, zapach, smak oraz konsystencja.

W tegorocznej edycji zostały nagrodzone dwa produkty marki Vegeta: Vegeta Bio nagrodzona złotą gwiazdką oraz Vegeta Natur Fix Spaghetti Bolognese nagrodzona dwiema gwiazdkami.

Zdobycie nagród w tak prestiżowym konkursie to bardzo duże wyróżnienie dla marki. Vegeta od dłuższego czasu spełnia wymagania swoich klientów, a przyznane nagrody są tego dowodem. Vegeta Bio to produkt, który łączy w sobie tradycję i nowoczesność, a jej wyjątkowy smak to efekt wysokiej jakości składników uprawianych zgodnie z zasadami rolnictwa ekologicznego. Z kolei Vegeta Natur Fix Spaghetti Bolognese to produkt, którego innowacyjna formuła sprawia, że jest odpowiedni dla osób, które lubią mięso, jak również dla wegetarian czy wegan – mogą oni w szybki i łatwy sposób przygotować aromatyczne spaghetti w swojej ulubionej wersji.