Historia Podravki
na przestrzeni lat

Czy wiecie, że...?

Nazwa firmy "Podravka" wywodzi się od nazwy mieszkanki regionu Podravina, gdzie mieści się siedziba spółki. Firma powstała w 1947 roku z istniejącego wcześniej zakładu przetwórstwa owocowego i produkcji dżemów, należącego do braci Wolf. Stała się niezwykle popularna nie tylko w Chorwacji, ale także za granicą za sprawą słynnej już uniwersalnej przyprawy warzywnej Vegeta, która obecnie jest eksportowana do ponad 40 krajów na całym świecie. Dziś Podravka jest znana nie tylko ze względu na Vegetę, ale także dzięki szerokiemu wachlarzowi marek, takich jak Dolcela, Lino, Eva, Fant, Kviki i innych, które ma w swoim portfolio.

Podravka stała się sławna zarówno w Chorwacji, jak i za granicą dzięki przyprawie uniwersalnej Vegeta.

Logo Podravki zmieniało się na przestrzeni lat. Dominujące kolory to czerwień na białym tle. Czerwony zalicza się do kolorów ciepłych i tym samym ma pozytywny wpływ na emocje. W naturalny sposób pasuje do firmy zajmującej się przetwórstwem żywności.

"Firma z sercem", "Zawsze z sercem" to hasła, które od lat kojarzą się z Podravką. Serce, które znajduje się także w logo spółki, symbolizuje ludzkie emocje, a jak wiadomo - jedzenie jest źródłem wielu przyjemności.

Zobacz jak firma zmieniała się przez lata.