Vegeta przyprawą NR 1 w Europie

Na podstawie danych Nielsen RMS dla kategorii Uniwerslanych Przypraw Sypkich (zdefiniowanej przez Podravka) za okres 12 miesięcy kończący się 31 lipca 2020 r. dla 31 krajów europejskich (Austria, Białoruś, Belgia, Bośnia i Hercegowina, Bułgaria, Chorwacja, Republika Czeska) , Dania, Estonia, Francja, Niemcy, Grecja, Węgry, Irlandia, Włochy, Łotwa, Litwa, Niderlandy, Macedonia Północna, Norwegia, Polska, Portugalia, Rumunia, Rosja, Serbia, Słowacja, Słowenia, Hiszpania, Szwecja, Szwajcaria, Ukraina) całkowity rynek detaliczny zgodnie ze specyfiką lokalną (Copyright © 2020, Nielsen)

Zebrane dane dotyczące sprzedaży przypraw przeprowadzono na 31 rynkach europejskich od sierpnia 2019 do lipca 2020 roku. Łączne wyniki pokazały, że Vegeta zajęła pierwsze miejsce w sprzedaży wolumenowej w kategorii przypraw sypkich.

W ciągu ponad sześćdziesięciu lat od powstania marki Vegetą doprawiono niezliczoną ilość potrawy, zainspirowała miliony osób i przyniosła nowe doznania kulinarne, zdobywając serca konsumentów nie tylko w Europie, ale i na świecie.

W momencie powstania Vegeta była produktem nowym i niezwykle innowacyjnym, co często prowadziło do prób jej kopiowania przez światowe marki kulinarne. Marka pozostaje jednak wciąż oryginalna pod względem jakości i smaku, dzięki czemu wyróżnia się na rynku i otrzymała tytuł najlepiej sprzedającej się przyprawy sypkiej w Europie! Sekret sukcesu marki Vegeta tkwi w nieustającym rozwoju i dostosowywaniu się do nowych trendów rynkowych w zakresie receptur, projektowania, pakowania czy nowych produktów.

Vegeta jest obecna na ponad 60 rynkach na całym świecie, gdzie inspiruje miliony konsumentów podczas codziennych wyzwań kulinarnych.

*"Dane firmy Nielsen z pomiarów sprzedaży detalicznej w 31 krajach europejskich (Austria, Białoruś, Belgia, BiH, Bułgaria, Czechy, Dania, Estonia, Francja, Grecja, Chorwacja, Irlandia, Włochy, Łotwa, Litwa, Holandia, Norwegia) Niemiec, Węgier, Polski, Portugalii, Rumunii, Rosji, Macedonii Północnej, Słowacji, Słowenii, Serbii, Hiszpanii, Szwecji, Szwajcarii i Ukrainy), w której Vegeta była wiodącą marką w sprzedaży wolumenowej w kategorii sypkich przypraw do żywności w okresie sierpień 2019 - lipiec 2020 (copyright © 2020, The Nielsen Company, wszelkie prawa zastrzeżone).”

https://www.vegeta.pl/pl/aktualnosci/vegeta-najlepiej-sprzedajaca-sie-przyprawa-sypka-w-europie